Hakkımızda

 

1982 yılında straygarn yün iplik üretimi ile tekstil sektöründe yerini alan Gülçağ Tekstil San. Tic. Ltd. Şti. 2002 yılında Uşak Organize Sanayi Bölgesi’nde 10.000 m² kapalı alanda rejenere iplik üretimi için open-end iplikçiliği yönünde yatırımlar yapmıştır. Bugün teknolojik yatırımları ile iplik kalitesini önemli bir noktaya taşıyan Gülçağ Tekstil rejenere iplik kulvarında pamuk-polyester, pamuk, akrilik, polyester karışımlı farklı renk ve farklı numaralarda iplik üretimiyle sektörün öncü kuruluşları arasında yerini almıştır.

%100 çevre yaklaşımı ile rejenere iplik üretiminde yıllık ortalama 3000 ton tekstil atığını geri dönüştürerek doğaya katkı sağlamaktayız. Gülçağ Tekstil ihracat pazarını genişletmek için Tekdamla Pazarlama Şirketi’ni kurarak pazarda önemli bir noktaya gelmiş, özellikle Avrupa kıtasına ciddi rakamlarda ihracat yapmaya başlamıştır. İhracat yaptığımız ülkeler arasında Almanya, İtalya, Yunanistan, Bulgaristan, İspanya, Polonya, Finlandiya, Portekiz gibi ülkeler yer almaktadır.

Tekstil atıklarının yeniden kazanılarak ipliğe dönüştürülmesi, pamuk için kullanılan tarım alanlarının farklı tarımsal faaliyetlere yönlendirilmesine, bu atıkların yakma, toprağa gömme, gibi metotlarla bertaraf edilme çabası ile çevre kirliliğine sebep olması, pamuk üretiminde kullanılan kimyasallarda bulunan zararlı maddelerin insan sağlığını tehdit etmesi, yüzey ve yeraltı sularına bulaşması gibi çevresel sorunlara katkı sağlamaktadır ve bu durum bizler için yaptığımız işin öncelikli sorumluluğu haline gelmiştir.

Gülçağ Tekstil çevresel sorumlulukların bilinciyle AR-GE ve teknoloji yatırımları ile doğal kaynakların kullanımını azaltmakta, özellikle tekstil ve giyim sektöründe (Halı, döşemelik kumaş, perde, çorap, yuvarlak örgü, dokuma kumaşı vb.) bir çok alanda faaliyet gösteren yerli ve yabancı üreticilere hizmet vermektedir.

Ürettiğimiz mamullerin yurtdışına pazarlaması ise, yurtdışı pazarlama şirketimiz olan “TEKDAMLA PAZARLAMA TEKSTİL SAN. TİC. LTD. ŞTİ.” tarafından yapılmaktadır. İlk kuruluşumuzdan itibaren teknolojiyi takip eden, sürekli kendini yenileyen ve geliştiren kuruluş olarak, doğayı koruyan, müşteri memnuniyetini ve kaliteli üretimi kendine ilke edinen, profesyonel kadrolarımız ile sektöre hizmet etmekteyiz.

GÜLÇAĞ OPEN-END : Uşak Organize Sanayi Bölgesinde‘ki Open-End tesisimizde geri dönüşüm Pamuk / Polyester, Pamuk / Akrilik ve özel karışımlı Pamuk / Polyester / Yün / Akrilik ipliklerimizle; çorap, triko, ev tekstili ve dokuma sektörüne iplikler üretmekteyiz.

GÜLÇAĞ WOOL : Uşak – Ankara Asfaltı üzerindeki, STRAYGARN tesisimizde yünlü ve yünlü / sentetik karışımlı iplik çeşitliliği ile triko ve çorap sektörleri için iplik üretimi yapmaktayız.