Hakkımızda

1982 yılında straygarn yün iplik üretimi ile tekstil sektöründe yerini alan Gülçağ Tekstil San. Tic. Ltd. Şti. 2002 yılında Uşak Organize Sanayi Bölgesi’nde 10.000 m² kapalı alanda rejenere iplik üretimi için open-end iplikçiliği yönünde yatırımlar yapmıştır. Bugün teknolojik yatırımları ile iplik kalitesini önemli bir noktaya taşıyan Gülçağ Tekstil rejenere iplik kulvarında pamuk-polyester, pamuk, akrilik, polyester karışımlı farklı renk ve farklı numaralarda iplik üretimiyle sektörün öncü kuruluşları arasında yerini almıştır.

%100 çevre yaklaşımı ile rejenere iplik üretiminde yıllık ortalama 3000 ton tekstil atığını geri dönüştürerek doğaya katkı sağlamaktayız. Gülçağ Tekstil ihracat pazarını genişletmek için Tekdamla Pazarlama Şirketi’ni kurarak pazarda önemli bir noktaya gelmiş, özellikle Avrupa kıtasına ciddi rakamlarda ihracat yapmaya başlamıştır. İhracat yaptığımız ülkeler arasında Almanya, İtalya, Yunanistan, Bulgaristan, İspanya, Polonya, Finlandiya, Portekiz gibi ülkeler yer almaktadır.

Tekstil atıklarının yeniden kazanılarak ipliğe dönüştürülmesi, pamuk için kullanılan yarım alanlarının farklı tarımsal faaliyetlere yönlendirilmesine, bu atıkların yakma, toprağa gömme, gibi metotlarla bertaraf edilme çabası ile çevre kirliliğine sebep olması, pamuk üretiminde kullanılan kullanılan kimyasallarda bulunan zararlı maddelerin insan sağlığını tehdit etmesi, yüzey ve yeraltı sularına bulaşması gibi çevresel sorunlara katkı sağlamaktadır ve bu durum bizler için yaptığımız işin öncelikli sorumluluğu haline gelmiştir.

Gülçağ Tekstil çevresel sorumlulukların bilinciyle AR-GE ve teknoloji yatırımları ile doğal kaynakların kullanımını azaltmakta, özellikle tekstil ve giyim sektöründe (Halı, döşemelik kumaş, perde, çorap, yuvarlak örgü, dokuma kumaşı vb.) bir çok alanda faaliyet gösteren yerli ve yabancı üreticilere hizmet vermektedir.